Українська революція 1917-1921 рр.

Українська революція 1917-1921 рр.

Повідомлення Іржик від 10 березня 2012 22:24

У цій темі пропоную обговорювати добу Визвольних змагань 1917-1921 років, а також дотичні до неї події трохи пізнішого часу: повстанчий рух, долі учаників революції, убивство С.Петлюри, Державний центр УНР в екзилі, тощо. Ділімося інформацією по темі, власними судженнями й висновками, фотографіями, рекомендаціями, дискутуймо про трактування подій, персоналій цієї непростої доби.

Хочу підкреслити важливість цієї теми як в історичному контексті, так і в сучасному й майбутньому суспільно-політичному. Часто можна від недргуів України почути закиди на штиб: "В України ніколи не було власної держави до 1991 року" - та це неправда! Існувала реально незалежна Українська Народна Респуліка (і Західно-Українська Народна Республіка, що возз"єдналася з УНР) в 1918 - 1920 рр. (з короткою перервою в вигляді окупованого німцями Гетьманату). Це була держава зі своєю армією, що титанічно боролася в умовах браку старшин, солдатів, набоїв, медикаментів; своїми урядом і апаратом; гербом, прапором і грошима; територією, яку доводилося відвоювувати з важкими боями. Вона була фактором, який намагалися врахувати й усунути всі тодішні головні гравці: білі, червоні, поляки, Антанта, а це значить ця держава була чимось дійсно значним, оскільки знехтувати її існуванням вони не могли.

Нинішні процеси націєтворення та державотворення та умови, в яких вони перебігають, багато в чому подібні до ситуації р. 1917 та наступних. Теж розпад Російської імперії та здобуття самосітйності Україною, теж гострі проблеми в економіці, політиці, війську. Можемо порівнювати варіанти розв"язку їх політиками тієї доби та сучасної й робити висновки. І мусимо пам"ятати, що УНР була нашою державою, а теперішня Україна - її наступниця.

Погляньмо на країни Балтії, на Польщу, наскільки в них закарбоване почуття спадкоємності зі своїми попередниками 1920-х - 1930-х рр. Можна заперечити, що вони були незалежними цілих 20 років проти українських 3-х. Та що ж для Історії важать 20 років? Це лише секунди. В історичному розрізі, що 20 років, що 3 - це однаково малий відтинок. Тому ціна Української Народної Республіки для нас повинна бути не меншою, ніж існування незалежних балтійських держав і Другої Речі Посполитої на поч. ХХ ст. для сучасних Литви, Латвії, Естонії та Польщі.
Іржик
 
Повідомлення: 10
З нами з: 09 жовтня 2008 20:00
Звідки: Троя (ні, не та, що в "Іліаді")

Повернутись до Балачки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість